Sklep internetowy ze sprzętem sportowym www.klubfitness.pl

Płyty w bieżniach treningowych domowych i profesjonalnych

Stojąc na bieżni, czujesz pod stopami twardą powierzchnie, to właśnie jest płyta bieżni.
Płyty bieżni wykonane są z drewna i pokryte są warstwą o gładkiej powierzchni, która jest zazwyczaj czarnego koloru. Błyszcząca powierzchnia płyty służy do zmniejszania tarcia pomiędzy blatem a pasem bieżni.

Bieżnie niższej klasy wyposażone są zazwyczaj w płyty o słabszej konstrukcji (płyta wiórowa), gdzie grubość płyty wynosi około 1,3cm. Takie rozwiązanie wpływa na cenę produktu obniżając ją, ale oszczędność ta może okazać się pozorna, bo żywotność takiej płyty jest również obniżona.
Bieżnie o wyższej jakości posiadają płyty wykonane z MDF lub średniej gęstości włókien szklanych, gdzie grubość ich wynosi średnio 1,9-2,5cm, a nawet 3cm.
Stosowane się również płyty, które są dwustronne (double-sided) i możliwe jest ich odwrócenie i używanie jak nowej, co zwiększa znacznie żywotność produktu.
Większość blatów w bieżniach wymaga okresowego stosowania środków smarujących (silikon, wosk), które nakłada się cienką warstwą pomiędzy blatem i pasem. Ma to na celu zmniejszenie współczynnika tarcia. Brak regularnego smarowania bieżni powoduje przedwczesne zużycie się pasa i blatu, a w finale prowadzić będzie do trwałego uszkodzenia płyty głównej (płyta sterownika) bieżni, a w niektórych sytuacjach również uszkodzenia silnika elektrycznego. Wymiana zarówno płyty głównej jak też silnika jest bardzo kosztowna.

W bieżniach wysokiej klasy występują płyty, które nie wymagają okresowego smarowania, ale to rozwiązanie posiada ograniczenia i przy przebiegu kilku tysięcy kilometrów konieczna będzie wymiana płyty oraz pasa bieżni.

 

Pokaż:
16
 

Infolinia

tel. 222-111-750
tel. 503-105-577

Pomoc Techniczna

tel. 222-012-631
tel. 503-105-577
info@klubfitness.pl

Detal

Specjalista ds. Sprzedaży detalicznej

tel. 222-012-632
tel. 516-018-070
info@klubfitness.pl

Hurt

Specjalista ds. Sprzedaży hurtowej

tel. 222-111-752
tel. 503-105-511
info@finner.pl
więcej