Sklep internetowy ze sprzętem sportowym www.klubfitness.pl

Tenis ziemny - rakiety tenisowe - piłki tenisowe - torby i akcesoria

W naszej ofercie znajdują się rakiety do tenisa ziemnego oraz piłki do tenisa ziemnego, czyli wszystko, co potrzebne do uprawiania tej dyscypliny sportu. Rakiety do tenisa dostosowane są do poziomu zaawansowania w grze- od początkującego gracza do zaawansowanego. Wykonane solidnie i z lekkich materiałów, dzięki czemu nie ograniczają ruchów ręki w czasie gry. Piłki tenisowe spełniają wymagania spełniają wszystkie normy narzucone przez Polski Związek Tenisowy 
 

Tenis ziemny  jest dyscypliną sportową polegającą na przebijaniu piłki do tenisa rakietą tenisową na pole przeciwnika nad siatką. Gra rozgrywana jest na korcie tenisowym i może być rozgrywana pojedynczo lub w zespołach czteroosobowych. Tenis ziemny wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie powstał w XIX wieku, kiedy to spisano jego pierwsze zasady gry.

 

W Polsce tenis ziemny pojawił się po raz pierwszy w XIX wieku, natomiast w 1921 roku powstał Polski Związek Lawn Tenisowy, obecnie Polski Związek Tenisowy. Najważniejszymi rozgrywkami tenisowymi w roku są cztery turnieje tworzące tzw. Wielki Szlem: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open. Pierwszą gwiazdą polskiego tenisa była startująca głównie w latach 30. XX wieku Jadwiga Jędrzejowska. Dwukrotnie zwyciężyła w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku. W grze pojedynczej osiągnęła finały Roland Garros, Wimbledonu oraz US Open, natomiast w deblu zwyciężyła w 1939 w Tenisowych Mistrzostwach Francji. W latach 70. i na początku 80. do światowej czołówki należał Wojciech Fibak, zwycięzca deblowego Australian Open z 1978. W całej karierze wygrał 15 turniejów singlowych i 52 deblowe.
Rakieta do tenisa ziemnego posiada uchwyt oraz owalną ramę, której powierzchnia pokryta jest splotem skrzyżowanych strun o jednolitej gęstości. Długość ramy nie może przekraczać 73,7 cm , a jej szerokość 31,7 cm, natomiast długość powierzchni naciągu nie może przekraczać 39,4 cm, a szerokość 29,2 cm. Początkowo ramy rakiet tenisowych wykonywano z drewna, a naciągi z jelit zwierząt, ale z czasem wyparły je rakiety metalowe i z tworzyw sztucznych. Naciągi również zamieniono na materiały syntetyczne.
 

Piłki do tenisa ziemnego składają się z dwóch połączonych ze sobą połówek kauczukowych pokrytych mieszanką filcu i sztucznego włókna. Podczas gry stosuje się głównie żółte piłki, ale przepisy dopuszczają również możliwość grania białymi. Piłka tenisowa ma wagę wynosząca pomiędzy 56 g a 59,4 g oraz rozmiary pomiędzy 6,54-6,86 cm. Dopuszczalne są trzy typy piłek: szybkie (typ pierwszy), o średniej szybkości (typ drugi) i wolne (typ trzeci). Piłki do tenisa ziemnego dzielą się również na ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Te drugie wykorzystywane są podczas pierwszych etapów nauki gry w tenisa, natomiast piłki ciśnieniowe stosowane są do rozgrywania meczów. Istnieją również trzy rodzaje piłek dla dzieci, które są wolniejsze od normalnych (zielone Stage 1 – wolniejsze o 25%, pomarańczowe Stage 2 wolniejsze o 50% oraz najwolniejsze czerwone Stage 3 wykonane z gąbki).

 

 

 

Pokaż:
16
 

Infolinia

tel. 222-111-750
tel. 503-105-577

Pomoc Techniczna

tel. 222-012-631
tel. 503-105-577
info@klubfitness.pl

Detal

Specjalista ds. Sprzedaży detalicznej

tel. 222-012-632
tel. 516-018-070
info@klubfitness.pl

Hurt

Specjalista ds. Sprzedaży hurtowej

tel. 222-111-752
tel. 503-105-511
info@finner.pl
więcej