Sklep internetowy ze sprzętem sportowym www.klubfitness.pl

Poradnik - Wybór Trampoliny

Przewodnik - trampoliny

Czy myślisz o zakupie trampoliny i potrzebujesz pomocy przy jej wyborze?
Przygotowaliśmy praktyczny przewodnik, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję i prawidłowo dokonać zakupu.
 
Przewodnik - trampoliny
 

 

Wybierając trampolinę rozmiar należy wziąć pod uwagę nie tylko możliwości przestrzenne, ale również bezpieczeństwo w miejscu, gdzie trampolina będzie użytkowana.
Najważniejszym parametrem przy wyborze rozmiaru trampoliny; obecnie na rynku są trampoliny w średnicach od 90 do 490 cm. Przy podejmowaniu decyzji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację trampoliny (miejsce użytkowania) i mieć świadomość, że wokół trampoliny musi pozostać odpowiednia ilość wolnego miejsca (względy bezpieczeństwa) - co najmniej 1m (jeden metr) na całym obwodzie. W przypadku wyboru trampoliny o średnicy 460cm będzie potrzebny wolny obszar o średnicy około 660cm. Konieczność zachowania bezpiecznego obszaru wokół trampoliny może generować spore problemy, których nie należy lekceważyć.
Proszę pamiętać, że konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa musi być priorytetem.
W warunkach domowych rekomendujemy używanie trampolin o średnicach do 152cm, które nie posiadają siatek zabezpieczających lub modeli z możliwością szybkiego składania, co może okazać się ogromną zaletą przy niedużych pomieszczeniach. Jeżeli mamy do dyspozycji otwartą przestrzeń poza domem (ogród, taras, itp.) można pokusić się o zakup większego rozmiaru, ale z uwzględnieniem wcześniej wspomnianych uwag o rozmiarach i bezpieczeństwie. Wykorzystując trampoliny, jako przyrząd do ćwiczeń lub treningu solo lub grupach kilkuosobowych, zalecamy używanie mniejszych rozmiarów, tj. od 100 do 140cm.
Maksymalne bezpieczeństwo na trampolinie
Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca dla trampoliny i wykorzystanie wszystkich dostępnych akcesoriów polepszających bezpieczeństwo – siatka zabezpieczająca.
Trening jak też zwykła zabawa na trampolinie są bardzo skutecznym sposobem, żeby w naturalny sposób poprawić swoją kondycję fizyczną równocześnie wzmacniając mięśnie całego ciała. Trampoliny poddawane są wielu rygorystycznym kontrolom i testom jakościowym i wytrzymałościowym na podstawie, których wydawane są stosowne certyfikaty. Chcąc mieć pewność, że trampolina będzie bezpieczna, wybierz taką z odpowiednim certyfikatem lub poproś sprzedawcę o stosowną deklarację zgodności.

Kolejnym krokiem, przy wyborze odpowiedniego produktu, jest rozsądny dobór akcesorii zabezpieczających. Wszystkie składowe bezpiecznej trampoliny muszą odpowiadać ich przeznaczeniu. Nie należy używać siatek zabezpieczających do małych trampolin (średnica od 90 do 152cm), które dodatkowo używane będą w celach treningowych, bo próba podniesienia poziomu bezpieczeństwa będzie miała odwrotny skutek i prowadzić może do uszkodzenia ciała i trampoliny. Z drugiej strony, jeżeli trampolina ma być dobrą zabawą dla kilkuletnich dzieci okazać się może, że zamontowanie siatki do trampoliny o średnicy np. 140cm znacząco podniesie bezpieczeństwo. Wszystko zależy od rozmiaru i przeznaczenia trampoliny.
Wielu producentów oferuje do swoich produktów specjalne osłony dolnych części trampolin, które montowane są jako blokada przed dziećmi, i opuszczane są z powierzchni batuty w dół, które mogłyby wejść pod trampolinę.
Niezmiernie ważnym jest, aby prawidłowo zamontować trampolinę i zawsze (okresowo) sprawdzać wszystkie elementy kontrukcyjne i ich łączenia. Właściwy wybór miejsca instalacji (użytkowania) może również być kluczowe. Nie zapominaj, żeby trampolina stała na płaskiej powierzchni i miała wokół swojego obwodu bezpieczny obszar (minimum 1m).
Akcesoria dodatkowe
Oprócz siatek zabezpieczających, których znaczenie zostało już wcześniej opisane, można dokupić plandekę chroniącą przed warunkami atmosferycznymi, a w szczególności przed deszczem. Pomocne okazują się również schodki, które ułatwiają wejście na trampolinę i wszelkiego rodzaju schowki i kieszenie, gdzie schować można telefon, biżuterię, itp.
Istotne parametry trampoliny
Batuta
Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, przy produkcji batuty, jest niezmiernie istotnym elementem wpływającym na jakość całego produktu. Zastosowanie nieodpowiednich materiałów prowadzić będzie do szybkiego zużycia lub nieporządanego rozciągnięcia. Batuta musi charakteryzować się odpowiednią sprężystością i niewielkim współczynnikiem na rozciąganie. Dobrej jakości batuta musi być odporna na działąnie wilgoci i promieniowania UV.
Sprężyny
Wysokośc odbicia na trampolinie uzależniona jest od jakości zastosowanych sprężyn, któwe rozmieszczone są symetrycznie na obwodzie całej trampoliny. Łączą one batutę i zewnętrzną ramę trampoliny. Ilość użytych sprężyn ściśle uzależniona jest od średnicy trampoliny (od 30 do 110 sztuk). Odpowiedniej jakości sprężyna musi charkatetyzować się wysokim współczynnikiem pamięci kształtu, co powoduje, że nawet po wielu latach użykowania spełniają swoje funkcje. Sprężyny są cynkowane, co gwarantuje odpornośc na korozję.
Bezpieczeństwo
Trampoliny oferowane przez sklep KlubFitness.pl są opracowane zgodnie z najsurowszymi normami bezpieczeństwa. Budowa i działanie trampoliny ściśle uzależniona jest od wykorzystania, wcześniej sprawdzonych, materiałów najwyższej jakości. Dlatego nasza oferta zawsze zawierać będzie produkty najlepszych producentów. Jako sprzedawcy, mamy pełną świadomość i bierzemy odpowiedzialność za jakość oferowanychtrampolin, których jakość potwierdzają certyfikaty EN-71, niemiecki TÜV NORD i ASTM International.
Akcesoria
KlubFitness.pl dokłada wszelkich staranności, żeby wszystkie produkty i akcesoria były bezpieczne, komfortowe w użytkowaniu i maksymalnie funkcjonalne. Nieustannie poszerzamy gamę akcesoriów do trampolin, które sprawiają, że stają się one bardzo uniwersalnym przyrządem treningowym i elementem dobrej rozrywki i zabawy.
Wśród akcesoriów oferujemy m.in. drabinke ułatwiającą wejście, zestaw do unieruchomienia trampoliny, pokrowiec, dolną siatkę zabezpieczającą jako skuteczną blokadę przed wejściem pod batutę, siatki bezpieczeństwa oraz namiot, który pozwala w kilku krokach przekształcić trampolinę w namiot ogrodowy.

 

 

Infolinia

tel. 222-111-750
tel. 503-105-577

Pomoc Techniczna

tel. 222-012-631
tel. 503-105-577
info@klubfitness.pl

Detal

Specjalista ds. Sprzedaży detalicznej

tel. 222-012-632
tel. 516-018-070
info@klubfitness.pl

Hurt

Specjalista ds. Sprzedaży hurtowej

tel. 222-111-752
tel. 503-105-511
info@finner.pl
więcej